calendario de
ESPECTÁCULOS

ESPECTÁCULOS EN XIRA 2024

IRIBARNE – ESTREA EN GALICIA E EN GALEGO Vilalba | 13 Xaneiro – 19h
Auditorio Municipal Carmen Estévez Vilalba
https://entradasvilalba.es/

IRIBARNE – Santiago de Compostela | 20 Xaneiro – 19h

Auditorio de Galicia
https://www.compostelacultura.gal/

IRIBARNE – Miranda del Ebro | 26 Xaneiro – 20:30
Teatro Apolo
https://entradas.tourmiranda.es/TicketMiranda

IRIBARNE – Pontevedra | 8 Febreiro – 20h
Pazo da Cultura de Pontevedra

ENTRADAS PONTEVEDRA

IRIBARNE – Barco de Valdeorras | 23 Feb – 21 h
Teatro Municipal Lauro Olmo

IRIBARNE – Vilagarcía de Arousa | 24 Febreiro – 20h
Auditorio Municipal de Vilagarcía de Arousa

ENTRADAS VILAGARCIA

LO ÚNICO QUE VERDADERAMENTE QUISE TODA LA VIDA ES SER DELGADA

DÍA DE LA MUJER – Getxo | 8 Marzo – 19:30h
Muxikebarri – Centro de Arte, Cultura y Congresos de Getxo

LO ÚNICO QUE VERDADERAMENTE QUISE TODA LA VIDA ES SER DELGADA

DÍA DE LA MUJER – Amurrio | 9 Marzo – 20h
Amurrio Antzokia

IRIBARNE – A Coruña | 15 e 16 Marzo – 20:30h
Teatro Rosalía de Castro

ENTRADAS A CORUÑA

O ÚNICO QUE VERDADEIRAMENTE QUIXEN TODA A VIDA É SER DELGADA

ESTREA EN GALEGO – Narón | 22 Marzo 
FESTIVAL SINGULAR – Pazo da Cultura Narón

PAPAGENA – CELEBRACIÓN DO DÍA DO TEATRO | 26 Marzo – 19:30h
Auditorio Municipal Padrón

PAPAGENA – CELEBRACIÓN DO DÍA DO TEATRO | 27 Marzo – 20h
Teatro Colón (A Coruñá)

IRIBARNE – Lugo | 11 abril – 20:30h
Auditorio Municipal Gustavo Freire

ENTRADAS LUGO

IRIBARNE – Tomiño | 20 Abril – 21h
Auditorio Municipal de Goián

O ÚNICO QUE VERDADEIRAMENTE QUIXEN TODA A VIDA É SER DELGADA

A Coruña | 26 Abril -21h
Forum Metropolitano

ENTRADAS CORUÑA

IRIBARNE – Ourense | 27 Abril – 20:30h
Auditorio Municipal de Ourense

ENTRADAS OURENSE

IRIBARNE – Cangas | 4 Maio – 20h
Auditorio Municipal de Cangas (Auditorio Xosé Manuel Pazos)

ENTRADAS CANGAS

IRIBARNE – Bilbo | 9 Maio – 19:30
Teatro Arriaga
ENTRADAS BILBO

IRIBARNE – Narón | 18 Maio – 20:00
Pazo da Cultura

ENTRADAS NARÓN

O ÚNICO QUE VERDADEIRAMENTE QUIXEN TODA A VIDA É SER DELGADA

Santiago de Compostela | 24 Maio – 20:30h
Teatro Principal

ENTRADAS SANTIAGO 

RAPADAS – Santiago de Compostela | 25 Maio – 20:30h

Igrexa da Universidade

ENTRADAS ESGOTADAS (Rapadas)

O ÚNICO QUE VERDADEIRAMENTE QUIXEN TODA A VIDA É SER DELGADA

Galicia Escena Pro | 30 Maio – 12:30h
Auditorio ABANCA (Santiago de Compostela)

O ÚNICO QUE VERDADEIRAMENTE QUIXEN TODA A VIDA É SER DELGADA

Soutomaior | 1 Xuño – 20h
Multiusos de Arcade

IRIBARNE – Vitoria | 7 Xuño – 19:30
Teatro Principal de Vitoria

ENTRADAS VITORIA

IRIBARNE – Ribadavia | MIT Ribadavia 2024 (27 xullo)
Auditorio do Castelo

ABONO MIT Ribadavia

IRIBARNE – Festival de Teatro de Olite | 4 agosto – 22:00
La Cava – Olite (Navarra) 

ENTRADAS OLITE

HISTÓRICO DE FUNCIÓNS

2023

  • 12 outubro a 12 de novembro – MADRID (de martes a domingo) Teatro Valle-Inclán | Sala Francisco Nieva

2023

  • 8 marzo –  RIBEIRA (FUNCIÓN ESCOLAR) Auditorio Municipal
  • 10 marzo – 20:30h –  MILLADOIRO. Casa da Cultura
  • 11 marzo – 20:30h –  NOIA. Teatro Coliseo Noela
  • 16 maio – SOUTOMAIOR (FUNCIÓN ESCOLAR). Multiusos
  • 22 xuño – Teatro Principal Santiago de Compostela (Xornadas Música Contemporánea 2023)
  • 24 novembro – Rois
  • 25 novembro – Lousame
  • 16 decembro – Sada

2022

  • 2 e 3 SET – 21h- RIANXO (PRE-ESTREA) Auditorio Municipal
  • 10 SET – 21:30h –  PONTEVEDRA (ESTREA) Ruinas de San Domingos
  • 17 SET – 20h –  FISTERRA. Praza Constitución
  • 24 SET – 21h – O GROVE. Auditorio do Grove
  • 9 OUT – 19h – CALDAS. Auditorio Municipal
  • 15 OUT – 19h -NARÓN. Sociedade Cultural e Recreativa “A Pombiña”
  • 21 OUT – 21:30 – TUI. Teatro Municipal Tui
  • 29 OUT – 20:30 – OLEIROS. Auditorio Gabriel García Márquez
  • 5 NOV – 21h – GONDOMAR. Auditorio Lois Tobío
  • 6 NOV – 18:30h – CELANOVA. Auditorio Municipal Ilduara Celanova AMIC
  • 12 NOV – 21h – MUROS. Auditorio Municipal Muros
  • 18 NOV – 21h – BOIRO. Casa da Cultura de Boiro Ramón Martínez López
  • 19 NOV – 20h – BUEU. Centro Social do Mar
  • 25 NOV – 20:30 – FOZ. Sala Bahía

2023

  • 19 MAIO – GALDAKAO Torrezabal Kultur Etxea
  • 9 – 10 SETEMBRO – Fira Tárrega
  • 16 a 26 de NOVEMBRO – Mércores a domingo – Teatro Fernán Gómez


2022

EN TEATRO DEL BARRIO:

  • 26, 27, 28, 29, 30 OUTUBRO 2022
  • 2, 3, 4, 5, 6 de NOVEMBRO 2022

2021

***XIRA CONFINADA 2021***

  • 12-13/03/2021 – VIGO – ESTREA ABSOLUTA
  • 14/03/2021 –RIANXO
  • 19/03/2021 – VILALBA
  • 20/03/2021 – MUROS
  • 27/03/2021 – CEE
  • 28/03/2021 – ARTEIXO
  • 31/04/2021 – PONTEVEDRA
  • 8 /04/2021 – TUI
  • 9/04/2021 – O BARCO DE VALDEORRAS
  • 10/04/2021 – NOIA
  • 11/04/2021 MELIDE
  • 16/04/2021 – BOIRO
  • 17/04/2021 – VILAGARCÍA DE AROUSA
  • 24/04/2021 – REDONDELA
  • 30/04/2021 – AS PONTES DE GARCÍA RODRÍGUEZ
  • 7-8/05/2021 – SANTIAGO DE COMPOSTELA
  • 9/05/2021 – GONDOMAR
  • 14/05/2021 – A CORUÑA
  • 15/05/2021 – A GUARDA
  • 20/05/2021 – OURENSE (CANCELADA)
  • 4/06/2021 – FERROL
  • 5/06/2021 – CEDEIRA
  • 20/06/2021 – TOMIÑO

2021

  • 07/08/ 2021 – MALPICA (RÚA)
  • 15 outubro 2021 | POIO (Pontevedra)
  • 15 xaneiro 2021 | COIRÓS (A Coruña)


2020

  • [RE-ESTREA] 18/12/2020 – SADA

2021

  • 6/03/2021 – VILAGARCÍA DE AROUSA
  • 10/04/2021 – GONDOMAR
  • 21/06/2021 – AS PONTES DE GARCÍA RODRÍGUEZ
  • 17 outubro 2021 | SADA (A Coruña)
  • 23 outubro 2021 | SERRA DE OUTRES (A Coruña)
  • 5 novembro 2021 | O CARBALLIÑO (Ourense)


2020

  • 7/03/2020 – CANGAS DO MORRAZO
  • 11/07/2020 – FESTIVAL USCÉNICA (SANTIAGO DE COMPOSTELA)
  • 25/08/2020 – FESTIVAL Á ESCEENA (CEE)
  • 3/10/2020 – TOMIÑO
  • 8/10/2020 – I CONGRESO INTERNACIONAL DE TEATRO GALEGO – SANTIAGO DE COMPOSTELA
  • 23/10/2020 – OURENSE (FITO)
  • 24/10/2020 – OLEIROS
  • 07/11/2020 – VILALBA
  • 17/12/2020 – AS PONTES DE GARCÍA RODRÍGUEZ
  • 18/12/2020 – SADA


2019

  • ESTREA ABSOLUTA – 03/05/2019 – A CORUÑA (TEATRO COLÓN)
  • 04/05/2019 – RIANXO
  • 10/06/2019 – SANTIAGO DE COMPOSTELA
  • 11/10/2019 – VIGO (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 18/10/2019 – LALÍN
  • 30/10/2019 – NARÓN
  • 22/11/2019 – CARBALLO

 

2021

  • PECHE XIRA – 28-29-30/05/2021 – AUDITORIO MUNICIPAL VIGO
  • 28/02/2021 – CASA DA CULTURA DE SADA


2020

  • 22/11/2020 – OLEIROS
  • 26/11/2020 – PONTEVEDRA


2019

  • 5/10/2019 – TOMIÑO
  • 2/11/2019 – AS PONTES
  • 15/11/2019 – BOIRO (SESIÓN DOBRE)
  • 17/11/2019 – LUGO
  • 30/11/2019 – SERRA OUTES
  • 09/02/2019 – RIANXO
  • 22/02/2019 – ARTEIXO
  • 23/02/2019 – PONTEAREAS
  • 15/03/2019 – LALÍN
  • 26/04/2019 – O BARCO VALDEORRAS
  • 04/05/2019 – VILAGARCÍA DE AROUSA


2018

  • 24/01/2018 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (PREESTREA – ESCOLAR)
  • 25/01/2018 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (SALÓN TEATRO – SESIÓN DOBRE)
  • 26/01/2018 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (SALÓN TEATRO – SESIÓN DOBRE)
  • 27/01/2018 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (SALÓN TEATRO )
  • 28/01/2018 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (SALÓN TEATRO)
  • 10/02/2018 – A CORUÑA (TEATRO COLÓN)
  • 24/02/2018 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 25/02/2018 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 24/04/2018 – A CORUÑA (TEATRO COLÓN)
  • 16/11/2018 – OROSO (CENTRO CULTURAL FERNANDO CASAS E NOVOA)
  • 01/12/2018 – VIMIANZO (CASA DA CULTURA)

2018

  • 01/07/2018 – MOSTRA INTERNACIONAL DE TEATRO CÓMICO E FESTIVO DE CANGAS
  • 22/09/2018 – CANGAS (AUDITORIO MUNICIPAL) VERSIÓN CON PIANO EN DIRECTO
  • 9/06/2018 – SANTIAGO (XVI XORNADAS INTERDISCIPLINARIAS DE FAGAL)


2017

  • 21/09/2017 – ESTREA EN SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 22/09/2017 – RIANXO (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 23/09/2017 – CAMBADOS (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 29/09/2017 – A ESTRADA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 30/09/2017 – RIBEIRA (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 21/10/2017 – REDONDELA (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 28/10/2017 – CEE (CASA CULTURA)
  • 10/11/2017 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 11/11/2017 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 12/11/2017 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 17/11/2017 – PORRIÑO (SALA INGRÁVIDA)
  • 18/11/2017 – PORRIÑO (SALA INGRÁVIDA)

2017

  • 03/02/2017 – OURENSE (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 08/02/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 09/02/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 10/02/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 11/02/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 24/02/2017 – VIGO (AUDITORIO MUNICIPAL)
  • 11/03/2017 – MUROS (AUDITORIO DO CENTRO CULTURAL E XUVENIL)Ç
  • 12/03/2017 – PONTEAREAS (AUDITORIO REVERIANO SOUTULLO)Ç
  • 18/03/2017 – VIMIANZO (CASA DA CULTURA)
  • 01/04/2017 – OLEIROS (AUDITORIO DE MERA)
  • 25/05/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 26/05/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 27/05/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 28/05/2017 – SANTIAGO DE COMPOSTELA (TEATRO PRINCIPAL)
  • 05/10/2017 – PONTEVEDRA
  • 13/10/2017 – AS PONTES DE GARCÍA RODRÍGEZ
  • 21/10/2017 – FERROL
  • 15/12/2017 – O BARCO DE VALDEORRAS (TEATRO LAURO OLMO)


2016

  • 14/07/2016 – RIANXO (AUDITORIO MUNICIPAL) PRE-ESTREA
  • 15/07/2016 – RIANXO (AUDITORIO MUNICIPAL) PRE-ESTREA
  • 19/07/2016 – MOSTRA INTERNACIONAL DE TEATRO DE RIBADAVIA (MIT) ESTREA
  • 14/10/2016 – A CORUÑA (TEATRO ROSALÍA DE CASTRO)
  • 15/10/2016 – A CORUÑA (TEATRO ROSALÍA DE CASTRO)
  • 29/10/2016 – NARÓN (PAZO DA CULTURA)

2019

  • (ESCOLARES) 04/02/2019 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • (ESCOLARES) 05/02/2019 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 08/02/2019 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 09/02/2019 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 10/02/2019 – VIGO (SALA ÁRTIKA)


2018

  • 13/11/2018 – CAMPAÑA ESCOLAR ESO E BACHARELATO


2015

  • 20/11/2015 – MADRID (SALA TROVADOR)
  • 21/11/2015 – MADRID (SALA TROVADOR)
  • 22/11/2015 – MADRID (SALA TROVADOR)
  • 27/11/2015 – MADRID (SALA TROVADOR)
  • 28/11/2015 – MADRID (SALA TROVADOR)
  • 29/11/2015 – MADRID (SALA TROVADOR)
  • 05/06/2015 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 06/06/2015 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 07/06/2015 – VIGO (SALA ÁRTIKA)
  • 10/07/2015 – PORRIÑO (SALA INGRÁVIDA)
  • 11/07/2015 – PORRIÑO (SALA INGRÁVIDA)

2013

  • 2013 – PUB UF (VIGO)
  • 2013 – LA TUERCA 27 (A CORUÑA)
  • 2013 – CURRAL DO MARQUÉS (TARAGOÑA)
  • 2013 – POUSADA DAS ÁNIMAS (BOIRO)
  • 2013 – GALO DO VENTO (VIGO)
  • 2013 – A NAVE DE VIDÁN (COMPOSTELA)


2014

  • 2014 – CERVEXERÍA TEMPO (VIGO)
  • 2014 – LA CAJA (VIGO)
  • 2014 – SALASÓN (CANGAS)
  • 2014 – AS DE PICAS (PONTEAREAS)
  • 2014 – INGRÁVIDA (PORRIÑO)
  • 2014 – AUDITORIO DE RIANXO
  • 2014 – FESTIVAL BRINCADEIRA (COMPOSTELA)
  • 2014 – HANDICAP CAFÉ (A CORUÑA)
  • 2014 – FESTIVAL GALEGO DE CABARÉ – TEATRO COLÓN (A CORUÑA)
  • 2014 – AS. CULTURAL BOU EVA (VIGO)
  • 2014 – ZONAC (SANTIGO DE COMPOSTELA)